Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Най-големия Български Тийн Форум


You are not connected. Please login or register

Как да се харесаме на момиче ?

5 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

АНИ

АНИ
Admin

Като начало "гадже" и "свалям моиче" са ми страшно противни. Затова няма да ги използвам а на тяхно място - приятелка и харесвам се на момичето.

Ще започна с външния вид. Можете да чуете много мнения и всяко едно ще е правилно донякъде. Защо донякъде? Защото едни казват че външния вид не е важен изобщо, а други че е от първостепенно значение. Външния вид наистина е важен, защото създава определено впечатление за теб, още преди да са говорили с теб. Много труднп можеш да промениш първото впечатление за себе си през първата среща с някого. Това е защото човешкото общуване е около 2/3 невербално а именно чрез жестове и поведение. Облеклото ти субкомуникира вместо теб. За добро или лошо - през цялото време.
Как да оставим добро първо впечатление? Като начало трябва да сме облечени с чисти дрехи, които не миришат лошо. Не е задължително и да ухаят на омекотител. Дрехите трябва да са ти по мярка и да се чувстваш удобно в тях, това е основното правло. Например едни развлачени дънки, или суичър в който можете да се поберете ти и барт + кучето не е подходяща комбинация. Крещящите цветове също. Избирай дрехи в една гама или близки по цвят. Добра комбинация е бежаво + жълто; светло съньо + дънки; червена блуза и бежави панталони. Друг вариант е контрастни цветове. Например: тъмносива блуза и сини дънки, светлооранжава ризка и тъмни панталони. Схванахте идеята, нали?

Ходи изправен и със самочувствие. Радвай се че си на това място и с това момиче и го показвай.

Важна подробност е и тембърът, с който говориш. Прекалено пискливият глас не е сред любимите на жените. Не е нужно и да грачиш като мечок-махмурлия разбира се Постарай се гласа ти да има дълбочина. Друго важно условие за да отвориш врата по пътя към сърцето на една жена е какво излъчваш с гласа си. Когато си на среща обаче - гласа ти се вкочанява, започваш да заекваш, да изпускаш думи букви... абе личи че се притесняваш от километри. Затова - постарай се да не мислиш за това че си с момиче на среща. Представи си че си обясняваш на малкото ти братче как са изчезнали динозаврите. Придай малко академичност в гласа си.
Никой не обича сухарите. Затова - използвай чувството си за хумор. Пускай майтапи, но умерено. Не си отишъл да правиш цирк на момичето. Няма нищо лошо да я бъзикаш отвреме на време. Това не е признак на селяндурщина, а напротив. Момичетата обичат да чуват леки шеги, обичат да знаят че ти гледаш по различен начин на света. Например -

ти си толкова прекрасна и изглеждаш толкова добре. Как ми се иска да не бях гей...

Това го казваш с широка усмивка и майтапчийски акцент. Или друго:

Хей, знаеш ли че прическата ти/очите ти/усмивката ти/изражението ти/зъбите ти ми напомнят на Бъгс Бъни/Прасчо/Моджо Джоджо/Барни....

Тук идеята е да хвнаеш нещо което изглежда добре в момичето и да го сравниш с някой анимационен герой/комедиен герой/смешно явление/забавна случка. Отново с шега в гласа, и никаква нотка на сериозност.

До тук с приготовленията. Сега по същество: Как аджеба да се харесам на девойката и в края на срещата тя да очаква моята целувка/прегръдка и всичко каквото следва?

Като начало ти трябва да излезеш от общия знаменател под който почти всяко момиче поставя другите момчета. А именно натегачите. Не си първия, който иска да излезе с девойката, целта ти е да си последния за неизвестен период от време. Репликата "айде на кафе" е повече от изтъркана. Почти всеки предлага с тази реплика, дали защото го мързи да измисли нещо по оригинално или просто защото не може. Затова директната покана не е удачна. Тя те слага веднага в графата на бройкаджиите. По уместно ще е да кажеш нещо от сорта: "Знам едно кафе където правят страхотен шейк/чай/мокачино/кафе/топъл шоколад/сладолед хайде да идем там да го опиташ и да си полафим." Или "Днес ще има изложба на картини/камъни/бижута/реликви, нека идем да ги разгледаме." Идеята е да не посочваш директно целта на излизането ви. От там нататък всичко е в твоите ръце.

Нещо което ще ти помогне е преплитането на теми. Например - "Знаеш ли онзи ден с Митко ходихме на концерта на Металика. Беше супер яко, металика ми е една от любимите групи. А Митко пък видя един негов стар съученик, та отидохме в "Бай Гроздан" да се видим. Аз се запознах с него, страшно забавен човек, прилича малко на Майкъл Джордан и Бил Клинтън едновременно. Да се върна към концерта - около 3 часа класика и добро настроение. Съученика се казваше Янко, веселяк и половина, преди няколко дена се върнал от Африка. Спомням си че аз исках като малък да отида там, защото ми е интересно да науча за зулусите и техните обичаи. А искам да видя и слон. Което ми напомня че майка ми има колие от слонова кост....." И така можеш да скачаш от тема на тема колкото си искаш. добре де, сега си мислиш сигурно - "девойката като ме слуша, няма ли да си каже че съм някакъв хахо, и че няма връзка, почвам от металика и стигам до слоновете?" Не приятелю, девойката изобщо не те слуша какво говориш. Девойката анализира как говориш и начина по който се държиш по това време. Понякога съзнателно, понякога несъзнателно. Затова е много важно да не играете на мълчанка. Ако един мъж не може да говори и да поддържа разговор той автоматично се класира като - скучен и непривлекателен. Жените обръщат основно внимание на гласа, начина на говорене и жестовете на мъжете.

Тук целта ти е да излезеш от категорията бройкар/поредния/натегач/скучен/лузър. Разкзвай забавни истории за себе си, за живота ти, пускай майтапи усмихвай се. Основно оръжие срещу което жените са безсилни е хуморът. С него можеш да постигнеш много повече отколкото с хиляди думи. Тук няма особени правила какво трябва да казваш. Има някои теми и неща които е добре да избягваш. А именно дебелашките шеги, черния хумор, вицовете за блондинки/брюнетки/червенокоси ако момичето срещу теб е такова. Селските подмятания от типа "ша та клатя като гладен циганин зряла джанка" са забранени също.

Думите служат за да разбият стените, които момичетата имат срещу момчетата, когато отиват на срещи, и в частност срещу теб. Действията ти обаче те класират напред по количеството симпатия, което момичето ще изпитва към теб. Докато говориш използвай езика на жестовете. След като видиш че момичето е отпуснато и спокойно в компанията ти, можеш да преминеш на по горно ниво. Докато говориш, премести се до нея и започни да говориш до нея. Ако не реагира негативно и не се дръпне значи до тук си успял. Ако ли не - търси грешката някъде в себе си. Гледай я в очите и отвличай вниманието и от ръцете ти. Сложи ръка на коляното и/рамото и/върху нейната ръка и отново виж как ще реагира. Не би трябвало да е негативно. Докато говориш просто я гушни и започни да разправяш за звездите примерно, или за някаква твоя тайна, или за зодиите. Просто тема която предразполага към по близък контакт. Не се налагай и не се стряскай ако се дръпне. Спри докъдето си и продължи да говориш. Изчакай малко и опитай пак. Няма да ти казвам кога можеш да я целунеш - сам ще усетиш кога назрява момента. Нещото което можеш да направиш за да направиш момента още по запомнящ се - замълчи за няколко секунди след което просто тръгни с глава към нея. Важно - не питай "може ли да те целуна", "искаш ли да те целуна" и подобни. Освен че извеждаш момичето от романтичното настроение, какво според теб трябва да отговори тя? Ако искаш да я целунеш - просто го направи. Смело и решително, не се колебай, момичето го усеща.

Като обобщение - бъди различен. Не бъди нахален, не бъди страхлив. Много е важно и самочувствието ти. Всички неща които написах няма да ти вършат работа ако се имаш за смотльо, ако тръгваш с нагласата че ще те отрежат, че няма да се справиш, че това което искаш да направиш е нередно. Ако нямаш вяра в себе си - загубен си.

Има много да се пише по тази тема. Това са доста основни неща. Задавайте въпроси, питайте каквото не ви е ясно, ще ви отговоря изчерпателно, а и ще допълвам темата.

https://teenactiveb.bulgarianforum.net

Екстазито

Екстазито

Полезна тема, но в днешно време доста малко момичета се замислят над тези неща ! Smile

AloneInTheDark

AloneInTheDark

Интересно, но днешно време всичко става в интернет пространството (за съжаление) - Е, не винаги, но в повечето случаи.. Скайп, Фейсбук и знам ли къде още - В повечето случаи дори не се знае отсрещния човек как изглежда, копират се някакви "реплики/изрази" от интернет и много рядко се стига до реална среща.. Но мисля че няма нужда да се споменава - всички знаем горе долу как стоят нещата.. Smile

Колкото до външния вид - Да, но всеки селяндур може да се облече добре - да изглежда добре, а като си отвори устата да се чудиш къде си се озовал/а..

Лично мнение Smile

4Как да се харесаме на момиче ? Empty Ами Пет Окт 21, 2011 4:46 pm

bobby

bobby

Само като видях началото и се сещам, че някъде съм го чел това нещо Razz. Моето мнение по въпроса е, че не бих се водил по това, имам си собствен стил и собствени методи, които съм си изградил с времето и съм доволен от ефективноста им Very Happy

Минков

Минков

Самата думичка "гадже" е много образно казана, макар че е често използвана.Днес момче когато иска да предложи на момиче и казва: "Искаш ли да сме гаджета?" или "Ще ми станеш ли гадже?",което във повечето случай довежда до разочарование от страна на момчето. ( това е поради простата причина, че в днешно време ,момичетата и кокретно през пубертета, се имат за големи подраснали какички.)

Авторката ясно е поставила цел на темата си, като конкретно е обърнала внимание на повечето качества,които според нея трябва да притежава едно момче, което да се хареса на момичето.Във днешно време обаче неможеш да угодиш на едно момиче,защото за тях едно момче трябва:

1.Да пуши цигари или поне да пие алкохол, във противен случай те водят като "загубеняк" .
2.Да има добре оформено телосложение или както го наричат "да има плочки" .
3.Да им угажда.
4.Да не е "зубрач"
Мога да напиша още много, но главно са тези чертите..

Също в днешно време е хубаво да слагаш по тонове грим по лицето си, така че да приличаш на мумия от някой филм или да си падаш по 22-25 годишни "батковци" (които във повечето случай може да са им бащи).

Към авторката на темата: А как едно момиче трябва или изобщо може да се хареса на едно момче във днешно време?

Хубаво е като обсъждаме дадена тема, да разглеждаме и другата гледна точка

AloneInTheDark

AloneInTheDark

"Искаш ли да сме гаджета?" или "Ще ми станеш ли гадже?"

Дори не вярвам да се използва този израз вече, говорил съм и с по-малки момичета точно за този въпрос с предлагането и те самите смятат, че това е пълна простотия..
1. Не във всички случаи непушачите и не пиещите се водят за загубеняци, явно попадаш все на неправилните момичета..
2. Аз нямам плочки и все пак до сега никое момиче не ме е отблъсквало заради това..
3. Угаждането вече е нещо различно - Ако държиш на човека до теб, разбира се, че понякога ще му угаждаш, дори и да се наложи да се лишиш от нещо - Не може всичко да е така както искаш Smile- Лично мнение Smile
4. Тук съм неутрален - В по-ранните години до някъде е така, но мнението ми определено не е като твоето - "Зубър" - Човек, който се учи, който си е поставил още от малък някакви цели, които явно иска да постигне.. Няма нищо лошо в това, макар и в много случаи наистина тези хора да биват отблъснати, незнайно защо..
Е, какво по-хубаво за една жена би било от добре изглеждащ интелигентен младеж, който не пуши, не пие и не си съсипва здравето с химии, които повечето употребяват за да изглеждат добре за определен период и един ден, когато спрат да ги употребяват ще станат като спукани балони?

Мисля, че авторката на темата не е пуснала темата за дискусия, а просто за да добият някаква представа младежите, които не знаят какво трябва да правят на срещи и изобщо как биха могли да се харесат на едно момиче. Smile

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите